Faaliyetlerimiz | Grup Merkez Hasar Eskişehir Olarak Neler Yapıyoruz?

0
2

Sevgili okurlar, bu yazımızda sizlere “Faaliyetlerimiz | Grup Merkez Hasar Eskişehir Olarak Neler Yapıyoruz?” başlığı altında faaliyetlerimiz hakkında bilgiler vereceğim.

Faaliyetlerimiz | Grup Merkez Hasar Eskişehir Olarak Neler Yapıyoruz?

Grup Merkez Hasar A.Ş Hakkında

Grup Merkez Hasar; alanında uzman personeliyle sigorta kapsamında uğradığınız kayıp ve zararların tazmininde, mağdurların bilgilendirilmesi süreçlerinde güvenilir, kaliteli ve en doğru hizmetleri sunmak amacıyla 2006 yılında kurulmuştur. Merkezi Ankara’da bulunan Grup Merkez Hasar A.Ş’nin Türkiye’nin bir çok ilinde acenteleri bulunmaktadır.

Grup Merkez Hasar konusunda uzman ve deneyimli kadrosu ile Hasar Yönetimi ve Danışmanlık Hizmetlerinde ülkemizde önemli ölçüde eksikliği hissedilen bir alanda faaliyet göstermektedir.

Sigorta Kapsamında Oluşan Zararların Ortadan Kaldırılması

Grup Merkez Hasar sigortalı yaşamın etkin olarak yaygınlaşmaya başladığı ülkemizde sigorta kapsamında oluşan her türlü zararın (Bedeni ve maddi zararlar) ortadan kaldırılması maksadı ile kurulmuştur.

Hasar tasfiyesi işlemlerini Türkiye’de mukim sigorta şirketleri, Türkiye Motorlu Taşıtlar Bürosu (Yabancı plakalı araç kazaları), Güvence Hesabı nezdinde gerekli girişimlerde bulunmak suretiyle yürütmektedir.

Kaza sonucunda ortaya çıkan zararların tasfiye işlemleri; konusunda uzmanlaşmış ve deneyimli bir ekip çalışması sonucunda çözümlenebilmektedir. Mevcut sigorta sektöründeki rekabet koşulları ve olumsuz yaklaşımlar maalesef kaza olayları sonucunda bir takım mağduriyetlerin oluşmasına neden olmaktadır.

Ortaya çıkan mağduriyetlerin giderilmesi için mutlaka konusunda uzman ve deneyimli bir ekibin profesyonel desteğine ihtiyaç duyulmaktadır. Öyle ki; bazen bilgi sahibi olmadığımız pek çok konuda hakkımızın olduğunu ancak konusunda uzman, deneyimli kuruluş ve kişilerden öğrendiğimiz bir gerçektir.

Bilgi eksikliğinin yanında, hukuki süreçlerin çok uzadığı düşünülerek kaza sonrasında mağdur durumuna düşen kişiler haklarını arama noktasında sıkıntı yaşadıkları, hak ettikleri tazminatları alamadıkları veya eksik aldıkları ülkemizin bilinen gerçekleri arasında.

İşte bu ihtiyacı yıllar önce tespit ederek 2006 yılında kurulan ve bu alanda öncü bir kurum olan Grup Merkez Hasar kurulduğu günden bu yana on binlerce mağdur insana ulaşarak önce onların sigorta ve tazminatlar konusunda bilgilenmelerini sağlamıştır.

Ayrıca sigorta kapsamında oluşan zararların, hak edilen tazminatların tam olarak alınabilmesi adına gerekli süreçleri başlatarak mağduriyetlerin giderilmesi konusunda önemli bir görevi yerine getirmiştir.

Şu hususu bir kez daha vurgulamakta fayda görüyorum. Grup Merkez Hasar’ın temel amaçları; Sigortalı yaşamı yaygınlaştırmak, çağdaş sigorta güvenliğinden bütün insanlarımızın yararlanmasını sağlamak, özellikle trafik kazalarında önleyici tedbirler alınmasına öncülük etmektir.

Bizler Grup Merkez Hasar temsilcileri olarak Hasar Tasfiyesi işlemlerini yürütürken tamamen profesyonel ekibimizle bilinen ve uygulanan süreçleri en aza indirerek kısa sürede sorunlarınızı çözüme ulaştırmayı hedefliyoruz. Yine altını çizmekte fayda görüyorum, bu süreçte mağdur kişinin hak ettiği tazminatı kendisine teslim edilinceye kadar kesinlikle ama kesinlikle hiçbir şekilde ücret talep etmiyoruz.

Bu bilgiler ışığında son 10 yılda siz veya yakınlarınız trafik kazası sonucunda zarar görmüş ve sigorta konusunda mağdur edilmiş iseniz Grup Merkez Hasar sorunlarınızın doğru ve etkili bir kanalla hızlı bir şekilde çözümü için sizlere her zaman destek olacaktır.

Ülkemizin Kanayan Yarasıdır Trafik Kazaları

Trafik kazaları maalesef ülkemizin kanayan bir yarasıdır. Ülke olarak en fazla can kaybı yaşadığımız kazaların başında geliyor. Işık ihlalleri, emniyet kemeri kullanmama, dikkatsizlik, alkollü araç kullanımı, trafik kurallarına riayet etmeme gibi bir çok sebeple meydana gelen trafik kazalarında her sene nice canlarımızı feda ediyoruz.

Her bayram sevdiklerimize kavuşma, sevdiklerimizin yanında bayram yapma amacıyla çıktığımız yollarda bir çok trafik kazasına şahit oluyoruz. Haberlerde izlediğimiz trafik kazası görüntüleri, yitip giden hayatlar, anasız babasız kalan minik yavrular, gözü yaşlı insanlar ve yurt genelindeki trafik kazalarının acı bilançosu elbette hepimizi derinden üzüyor.

Ölümlü trafik kazalarının yanında yine her yıl on binlerce insanımız trafik kazaları sebebiyle yaralanmakta ve sakat kalabilmekte. Trafik kazaları ya da başkaca kazalar neticesinde bir yakınını kaybetmiş veya kendisi yaralanarak sakat kalmış insanlar eğer yasal haklarını bilerek arkasını arama noktasına giderlerse haklarını alıp az da olsa yaralarına merhem olabiliyorlar.

Bir de hasarların telafisi konusunda haklarını bilmeyen kişiler var ki; ülkemizde bu kişilerin sayısı hiç de azımsanamayacak kadar çok. “Zaten kazayı ben yaptım, ben haksızdım, yolda ben uyudum” gibi gerekçelerle kendilerini daha başta suçlu ilan edip hiç hakkı olmadığını düşünen insanlarımız var.

Oluşan Zarar ve Hasarların Telafisi

İşte bu süreçte Grup Merkez Hasar devreye girerek oluşan maddi zararları telafi konusunda çok ciddi ve hızlı hizmetler sunmaktadır.

Ölümlü ve yaralanmalı trafik kazaları başta olmak üzere, iş kazaları, deprem, yangın gibi durumlarda sigortalı mağdurları kaza sonrasında bilgilendirerek hak ettikleri tazminatları alabilmeleri noktasında eskisehirhasar.com olarak Grup Merkez Hasar bünyesinde danışmanlık hizmeti sunuyoruz.

Sonuç olarak; sigorta kapsamında oluşan her türlü ölüm, daimi sakatlık ve tedavi giderlerinin yanı sıra diğer maddi zararların (Araç, Ev, İşyeri, Hırsızlık, Yangın v.b.) karşılığı olan tazminat taleplerinin tarafımızdan takip edilerek mümkün olan en kısa sürede hak sahiplerine ulaştırılması esas faaliyet alanımız içerisinde önemli bir yer tutmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here